• diaku-legal-register-company-1.jpg
 • diaku-legal-register-company-2.jpg
 • diaku-legal-register-company-3.jpg
 • diaku-legal-register-company.jpg
 • slider4.jpg

با هلدینگ دیاکو بیشتر آشنا شوید

 

موسسه حقوقی دياكو، ارائه دهنده خدمات حقوقی و اداری در این سالها توانسته با کمک وکلاء، مشاوران متخصص و با تجربه خود کارنامه ای شایسته از خود داشته باشد. بر این اساس مفتخریم اعتماد و اطمینان شرکت ها و موسسات بزرگ تجاری و غیر تجاری را در سطح استان تهران و البرز و سایر نقاط کشور جلب نماییم. اقدامات موسسه حقوقی دیاکو ثبت برند به صورت ملی، پلمپ دفاتر مالی و حسابداری رسمی شرکت ها در کرج و تهران، ثبت شرکت در کشور های اروپایی بالاخص ارمنستان و انگلستان، مشاوره راه اندازی کسب و کار و برند سازی، مشاوره جهت تولید محصولات تحت لیسانس کشور های اروپایی، تهیه طرح توجیهی اقتصادی، فنی و مالی برای ارائه به بانکها و غیره، موافقت اصولی، پروانه بهره برداری، مطالعه بازار و ارائه و اجرا سیستم های فروش مدرن و غیره را انجام داده است. این اقدامات با هدف کیفیت عالی و رضایت مشتریان ارائه شده است.

 

با توجه به اینکه ثبت شرکت برای هر موسسه یا شرکت ازه تاسیس ضروری می باشد، از طرفی باعث می شود تا با ثبت شرکت به رتبه بندی شرکت خود نیز برای برآورد میزان توانایی های مختلف مانند قدرت مالی، علمی و فنی از طریق مدارک تحصیلی، نیروهای متخصص امیازآور شرکت جهت انجام پروژه های خود در سطح ملی و حتی بین المللی از طریق کارت بازرگانی برسد و درجه مشخصی از رتبه دهی در سطح پیمانکاران، انفورماتیک، مشاور و وکلا، رتبه طراحی و ساخت طرح های صنعتی برای خود به دست آورد.

 

موضوع انتخاب نوع شرکت ممکن است ابهاماتی برای مشتریان داشته باشد که بهتر است چه نوع شرکتی را تاسیس و آن را ثبت کنند. این موضوع به خود متقاضیان ثبت شرکت بستگی دارد زیرا علاقه مندی ها و شرایط شما زمینه فعالیتتان را برای شرکت مشخص می کند. نوع شرکت با توجه به قانون تجارت شامل شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت مختلط، شرکت سهامی و شرکت تعاونی می باشد. به عنوان مثال در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکا و سهامداران کمتر از 3 نفر هستند و به سپرده گذاری سرمایه شرکت در بانک نیازی ندارد. در شرکت سهامی خاص حضور اعضا شرکت (هیئت مدیره) الزامی بوده و سپرده گذاری سرمایه شرکت باید برای ثبت شرکت حداقل 35 درصد در حساب شرکت قرار گیرد.

 

مشتریان ثبت شرکت دیاکو شامل:

 1. شرکت تولیدی صنعتی دکامـوند (خدمات:  ثبت تغییرات شرکت)
 2. شرکت توسعه ارتباطات سانیک (خدمات: ثبت نام و نشان تجاری)
 3. شرکت پیـام فنـــاوران پیــشرو  (خدمات: امور مالیاتی، دفاتر مالی)
 4. شرکت پیشرو تراکتور نیرو (خدمات: ثبت شرکت، اخذ کد اقتصادی)
 5. شرکت تولیدی صنعتی رنگ سحـــر  (خدمات: ثبت برند و لوگو)
 6. شرکت مارال چرم (خدمات: ثبت شرکت سهامی خاص در کرج)
 7. شرکت شکلات قافلانکـوه (خدمات: ثبت برند و لوگو)
 8. شرکت آرد سرو سپهر البرز (خدمات: ثبت شرکت)
 9. تولید و بازرگانی اجاق باشی  (خدمات: ثبت لوگو، برندسازی)
 10. شرکت فایبر گلاس قرنی (خدمات: ثبت اختراع، طرح صنعتی)
 11. شرکت ماشین سازی پهلوانی (خدمات: ثبت برند و لوگو) و غیره.

 

مهمترین خدماتی که موسسه حقوقی دیاکو برای شرکت های تجاری و غیرتجاری ارائه می دهد شامل:

* ثبت شرکت

* ثبت صورتجلسات شرکت ها

* ثبت علامت تجاری

* ثبت اختراع

* کد اقتصادی

* پلمپ دفاتر مالیاتی

* جوار تاسیس صنایع

* ثبت طرح صنعتی

* وکالت

* کارت بازرگانی

 

 

 

ثبت شرکت


شرکت با توجه به علاقمندی و شرایط متقاضیان تعریف می شود که با توجه به آن نیروهای متخصصی را برای روند رو به رشد شرکت در نظر می گیرند. اما در ابتدا برای اینکه بتوانند کسب و کار خود را به صورت تجاری یا غیرتجاری ارائه دهند آن را ثبت کنند. با ثبت شرکت برای متقاضیان امکانات و مزایای زیادی در نظر گرفته می شود که این اقدامات می تواند برندسازی، مزایای دولتی مانند وام های بانکی در صورت نیاز و شرکت در مناقصات با اعتبار مضاعف داشته باشد. از طرفی ثبت شرکت باعث ماندگاری علامت تجاری، طرح صنعتی، کد اقتصادی، کارت بازرگانی ویژه شرکت می شود. موضوع فعالیت شرکت های تجاری برای ثبت می تواند تولیدی، خدماتی یا بازرگانی باشد و شرکت های غیرتجاری را به عنوان موسسه با کمک متخصصین مشاور حقوقی ثبت شرکت دیاکو ثبت کرد.

 

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل دو نفر به عنوان اعضا هیئت مدیره معرفی شود. حداقل سرمایه اولیه 100 هزار تومان که نیاز به واریز ندارد و اقرار مدیرعامل به n تومان سرمایه کافی است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی به بازرس ندارد و مدت تصدی اعضا نامحدود می باشد.

برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر به عنوان اعضا هیئت مدیره معرفی می شوند. حداقل سرمایه اولیه 100 هزار تومان که 35 درصد آن باید واریز شود. نیاز 2 نفر به عنوان بازرس اصلی و علی البدل که مدت تصدی بازرسین محدود به یکسال اما مدت تصدی اعضا محدود به 2 سال می باشد. و در نهایت باید یک روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شود.

 

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت

 • مدارک شناسایی اعضا (کارت ملی و شناسنامه)
 • نام شرکت (سه کلمه ای)
 • آدرس دفتر مرکزی و کدپستی
 • آدرس محل سکونت و کدپستی
 • گواهی عدم سوپیشینه

 مدت زمان انجام ثبت شرکت برای شما 15 روز کاری می باشد.

 


 

ثبت صورتجلسات شرکت ها

شرکت ها پس از مرحله ثبت می تواند تغییراتی را در اساسنامه خود مثلا تغییرات مکانی شرکت و یا سمت هر عضو تغییر کند. بنابراین این شرکت ها موظف هستند تا این تغییرات را به موسسات ثبت شرکت اطلاع دهند. اطلاعات جدید از طریق اعضای هیئت مدیره به موسسه ثبت شرکت داده می شود و در یک صورتجلسه قانونی این اطلاعات به ثبت می رسد. تغییرات صورتجلسات با تنظیم مناسب و موضوع تغییر به مراجع ثبتی ارائه می شود. اداره کل ثبت شرکت ها از صحت این صورتجلسه و تمام موارد قانونی اطمینان حاصل کرده و طبق موارد تغییر یافته با پرونده اصلی باید آگهی تغییرات صورتجلسه ثبت شده را در روزنامه رسمی و سپس در روزنامه کثیر الانتشار اطلاع رسانی کند.

 

صورتجلسات شرکت ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • ورود و خروج اعضا که با کاهش و افزایش سرمایه همراه است.
 • نقل و انتقال سهام در صورت خروج اعضا به اعضای دیگر یا در صورت ورود شخص جدید و دادن سهام از اعضای فعلی به عضو جدید انجام می گیرد.
 • الحاق و یا تغییر موضوع فعالیت در صورت اضافه نمودن موضوعی به شرکت صورت می گیرد.
 • تغییر اطلاعات مکانی شرکت درصورت جابجایی دفتر مرکزی انجام می گیرد که در صورت تغییر آدرس از واحد ثبتی به واحد ثبتی دیگر شماره ثبت تغییر می نماید.
 • تغییر نام شرکت در مجمع عمومی فوق العاده انجام پذیر است.
 • افزایش یا کاهش سرمایه که اختیاری یا اجباری می باشد.
 • تعیین اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل برای انتخاب عضو جدید یا تغییر سمت در مجمع عادی به طور فوق العاده انجام پذیر می باشد.
 • انحلال شرکت ها در مجمع عمومی فوق العاده قابل انحلال می باشد.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت صورتجلسات شرکت ها:

 آخرین آگهی تغییرات

 • کپی مدارک شناسائی اعضا و بازرسین

 انجام ثبت صورتجلسات شرکت ها در مدت 15 روز کاری انجام می شود.

متقاضیان عزیز می توانند برای تهیه، تنظیم و ثبت صورتجلسات شرکت خود با مشاورین حقوقی و ثبتی موسسه ثبت شرکت دیاکو ارتباط برقرار نمایند و اطلاعات بیشتری از روند انجام این دستورالعمل دریافت نمایند.

 


 

ثبت اختراع

 

با توجه به اینکه اختراع باید کاملا موضوعی جدید، تازه طراحی باشد و حتی هر فعالیتی که به طراحی و خلق مرتبط با آن‌ها انجام شده باشد. از لحاظ کسب‌ و کار می‌توان محصول، فرآیند اجرایی جهت انجام کاری دانست که تا پیش از این هرگز این کار انجام نشده است. اختراع می تواند از لحاظ تغییرات تولیدی یا اقتصادی یک کشور تاثیرات مثبتی بگذارد که پس از اطمینان از صحت ادعاهای فرد یا افراد در مورد موضوع یا محصول ارائه شده، گواهينامه اختراع برای حمايت از اختراع صادر می شود تا دارنده آن بتواند از حقوق انحصاری برخوردار شود.

متقاضیان می توانند با مراجعه حضوری به موسسه حقوقی و ثبتی دیاکو و شرح مختصری از فعالیت در زمینه اختراع، مشخصات و ادعاهای خود را بیان کنند که باید قابلیت ثبت وجود داشته باشد و تکراری نباشد. از این رو موسسه حقوقی دیاکو خدمات ویژه ای را برای مخترعین و مبتکرین و خدمات ارزشمندی را ارائه می دهند.

 

 

 

مدارک لازم برای ثبت اختراع شامل:

 • مدارک شناسائی مالک اختراع
 • توصیف اختراع
 • عکس از شش جهت محصول اختراع شده

ثبت اختراع در مدت زمان 3 ماه انجام می شود.

 

ثبت علامت تجاری


قبل از ثبت شرکت مهمترین اقدام برای هر شرکت تازه تاسیس، ثبت علامت تجاری است تا بتواند آن را به صورت منحصر به فرد در بازار تجاری و غیرتجاری متعلق به خود کند. علامت تجاری می‌تواند کالاهای تولید شده و خدمات ارائه شده از طریق یک شخص را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه‌ ها با اشخاص متمایز کند. شرکت های تولیدی اگر محصولی را تولید می کنند باید نام و نشان تجاری آن محصول را برای جلوگیری از سو استفاده ثبت کنند تا اگر شکایتی یا مواردی از این دست در ارتباط با شرکت ثبت شده بود، قابل شناسایی باشد. با ثبت علامت تجاری در موسسه حقوقی و ثبتی دیاکو می توانید اطمینان کامل از محصول ارائه شده خود حاصل کنید. زیرا این موسسه با برترین مشاورین علائم تجاری می تواند بهترین راه حل ها و پیشنهادات را به شما ارائه دهد.

باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که برتری محصول یا محصولات تولید شده در زمینه تجاری می تواند شرکت های رقیب را به سواستفاده از محصول شما بکشد چرا که محصول شما در بازار می تواند از لحاظ خرید و فروش حرف اول را بزند. شرکت های رقیب می تواند محصول تولیدی شما را به صورت مشابه تولید کند و آن محصول را از آن خود بداند. در این صورت است که اگر علامت تجاری شما ثبت شود به راحتی از رقبای خود شکایت کرده و علامت تجاری خود را برای اثبات به قانون و مراکز ثبتی ارائه نمایید.

* شرایط لازم برای ثبت علامت تجاری داشتن نام تجاری، در صورت نیاز داشتن جواز دال بر فعالیت و عدم وجود تشابه علامت تجاری با دیگر علائم تجاری است.

 

 

 

مدارک لازم برای ثبت علامت تجاری:

 1. کارت ملی و شناسنامه متقاضی
 2. جواز تاسیس شرکت
 3. لوگو شرکت

مدت زمان انجام ثبت علامت تجاری 3 ماه می باشد.

 

کد اقتصادی

هر شرکت ثبت شده (اشخاص حقوقی یا حقیقی) که در امور صادرات و واردات محصول، تولید و مونتاژ یک محصول، امور خدمات و توزیع و پخش فعالیت دارند می توانند از کد اقتصادی برخوردار باشند. این شرکت پس از تایید آگهی تاسیس ذر مدت زمان دو ماه در دارایی تشکیل پرونده دهند و اقدام به صدور کد اقتصادی خود کنند. کد اقتصادی برای شناسایی شرکت مربوطه در واحد مالیاتی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو این کد برای شرکت ها و موسسات مربوطه ضروری است. از طرفی شرکت ها با کد اقتصادی می توانند در مناقصه ها، مزایده های خصوصی و دولتی، صدور فاکتورهای رسمی، صدور قرارداد با شرکت های دولتی و اخذ گواهی ارزش افزوده، صدور کارت بازرگانی و قرارداد با شرکت های خصوصی حرفه ای شرکت کنند. بنابراین این کد باید در فاکتور خرید و فروش محصولات شرکت ثبت شود تا بتوان از طریق آن سود و زیان هر معامله برای شرکت محاسبه شود و مالیات شرکت طبق آن از سوی دارایی دریافت شود. کد اقتصادی می تواند فعالیت های اقتصادی را در کشور و کسانی که در این حیطه فعالیت دارند را شناسایی کند تا از سوی دولت حمایت شوند و روی شرکت نظارت داشته باشد. از این رو با ثبت کد اقتصادی شرکت می توان از سو استفاده ها و فعالیت های غیرمجاز محافظت کرد.  

کد اقتصادی دارای شماره ای 12 رقمی بوده که طبق قانون برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات می پردازند، تعریف می شود.

* برای اخذ کد اقتصادی شرکت داشتن دفتر مرکزی و مشخص بودن نوع کسب و کار شما الزامی است.

جهت سهولت دریافت کد اقتصادی می توانید کلیه امور اداری و پیگیری های لازم را به موسسه حقوقی و ثبتی دیاکو بسپارید تا در اسرع وقت کد اقتصادی شما صادر و در اختیارتان قرار گیرد.

 

 

 

مدارک لازم جهت اخذ کد اقتصادی:

 • اجاره نامه و یا سند ملک
 • اوراق ثبتی(اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه، متن صورتجلسه، آگهی ثبتی، روزنام رسمی)
 • گواهی امضا دارندگان حق امضا از دفترخانه
 • مهر شرکت
 • درخواست تشکیل پرونده
 • پرکردن دفترچه مالیاتی

مدت زمان لازم برای اخذ کد اقتصادی شرکت شما1 ماه می باشد.   

 

پلمپ دفاتر مالی

 

شرکت ها پس از اقدامات انجام شده ثبت شرکت باید دفاتر تجاری مخصوص به شرکت خود را تهیه نمایند. این دفاتر پس از ثبت اطلاعات توسط شرکت باید پلمپ شوند. حال سوالی که اینجا پیش می اید این است که چرا این دفاتر باید پلمپ شوند و چه ضرورتی برای این کار است؟ که در ادامه ما دلایل آن را بیان می کنیم.

پلمپ دفاتر مالی به پلمپ دفاتر اقتصادی تجارت مربوط می شود که توسط وزارت دادگستری و ارگان های قانونگذاری این دفاتر توزیع می شود. در این دفاتر اطلاعات عملکرد مالی شرکت وارد می شود و به منظور ثبت لیست درآمدها و هزینه های شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. پس از ورود این اطلاعات، مالیات مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی محاسبه می شود. از این رو صفحات دفاتر مالی در اداره مالیات و ثبت شرکت ها پلمپ می شوند. اما بایگانی پرونده ها و پلمپ دفاتر مالی مربوط در اداره مالیات یا ثبت شرکت ها انجام می شود. زمان پلمپ این دفاتر، پس از تاسیس هر فعالیت، شرکت باید در مدت دو ماه شرکت خود را به اداره مالیات نسبت به اخذ پلمپ دفاتر معرفی کند. پس از تکمیل دفاتر مالی شرکت، در پایان سال هر سال آن را به اداره دارایی تحویل می دهند. به منظور بررسی وضعیت حساب ها و اخذ مالیات، کلیه شرکت ها و یا موسسات اعم از فعال یا غیر فعال که به ثبت می رسند، مکلف به  اخذ دفتر پلمپ شده می باشند. لذا، پلمپ و شماره گذاری دفاتر تجاری که معمولاً اساس حسابداری موسسات را تشکیل می دهند از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.

 

 

 

مدارک لازم جهت پلمپ دفاتر مالی شامل:

 • کپی مدار شناسائی مدیرعامل
 • آخرین روزنامه تغییرات
 • مهر شرکت

مدت زمان پلمپ دفاتر مالی شما در 2 هفته کاری انجام می شود.

 

 

 

مشتریان ما

• شرکت تولیدی صنعتی دکامـوند ( خدمات :  ثبت تغییرات شرکت )

• شرکت توسعه ارتباطات سانیک ( خدمات : ثبت نام و نشان تجاری )

• شرکت پیـام فنـــاوران پیــشرو  ( خدمات : امور مالیاتی ، دفاتر مالی )

• شرکت پیشرو تراکتور نیرو ( خدمات : ثبت شرکت ، اخذ کد اقتصادی )

• شرکت تولیدی صنعتی رنگ سحـــر  ( خدمات : ثبت برند و لوگو )

• شرکت مارال چرم ( خدمات : ثبت شرکت سهامی خاص در کرج )

• شرکت شکلات قافلانکـوه ( خدمات : ثبت برند و لوگو )

• شرکت آرد سرو سپهر البرز ( خدمات : ثبت شرکت )

• تولید و بازرگانی اجاق باشی  ( خدمات : ثبت لوگو ، برندسازی )

• شرکت فایبر گلاس قرنی ( خدمات : ثبت اختراع ، طرح صنعتی )

• شرکت ماشین سازی پهلوانی ( خدمات : ثبت برند و لوگو )